REHBERLIK - Atasehir Fen Bilimleri Kurs Merkezi - Özellere Özel - Atasehir/ISTANBUL

REHBERLIK

ZAMAN YÖNETIMI  
Her sabah hesabiniza 86.400 altin yatirilan bir bankanin oldugunu düsünün. Gün boyunca, bu altindan istediginiz kadar altini harcamakta veya harcamamakta serbest birakildiniz. Ancak bir tek kosulla, o gün size ayrilan altindan harcamayi basaramadiginiz kismi, ertesi güne devretmiyor. Yani bir önceki altinin tamamini harcamis veya hiçbir bölümünü harcamamis da olsaniz, ertesi sabah bankanizin hesabinda yine 86.400 altin oldugunu görüyorsunuz. Devami Için Tiklayiniz

 

ETKILI VE VERIMLI DERS ÇALISMAYA DAIR

Basarida Çalismanin Önemi: Basarili bir hayat, ‘uyumlu, mutlu ve doyumlu’ yasanan bir hayattir. Geçmiste basari için, ayni öneriyi içeren tek bir reçete sunulurdu; Çalismak, çalismak ve yine çalismak veya çok çalismak. Oysa çagdas basari kavrami içinde ‘çok çalismak’ yerini ‘etkili çalisma’ya birakmistir... Devami Için Tiklayiniz.

 

MESLEKI SEÇIMDE BILINMESI GEREKENLER

Prof. Dr. Yildiz Kuzgun
 Çagdas bir toplumda özgür bir bi­reyin önemli gelisim görevlerin­den biri de meslegini seçmesidir. Bir kimsenin herhangi bir konuda dogru bir seçme islemi yapilabil­mesi, ya da baska bir deyisle, saglikli karar verebilmesi için, her seyden önce, neler istedigini ve bunlari elde edebilmek için ne gibi olanaklara sahip oldugunu bilmesi gerekir. Bu islemden sonra, daha iyisi bununla beraber yapacagi is­lem, çesitli seçenekleri inceleyip, her birinin isteklerine ve kosulla­rina ne derece uygun oldugunu de­gerlendirmektir. Çarsiya çikmadan önce alacagi seylerin listesini ya­pan ve bunlar için yeterli parasi olup olmadigini yoklayan, çarsi­daki mallarin kalite ve fiyatlarini inceleyerek gereksinmelerine ve parasina uygun bulduklarini alan bir kimsenin davranisi buna örnek olarak gösterilebilir... Devami Için Tiklayiniz.


VELI SORUMLULUGU

Son yillarda egitim anlayisimizda belirgin bir degisiklik ve yenilik olmus, ailelerin egitim sürecine etkin biçimde katilimi gittikçe daha önem kazanmaya baslamistir. Ülkemizde de ‘eti senin kemigi benim’ anlayisi son yillarda degisime ugramakla birlikte henüz aileler okullarin ve egitim sürecinin etkili ögeleri haline gelememistir. Çocuklarin egitim ortamindaki gelisiminde bugün kabul ettigimiz en temel ilkelerden biri ögretmenlerin, ögrencilerin, idarecilerin ve ailelerin bu süreçte hep birlikte yer almasi ilkesidir. Çocuklarin okul ortaminda kazandiklari becerilerin ev ortaminda pekistirilmesi ve gelistirilmesi, okul-ev tutarliliginin saglanmasi ve ailelerin okul ortaminin ve etkili bir ögesi haline gelebilmesi bugün egitim sürecinin temel hedeflerinden biridir... Devami Için Tiklayiniz.

 

 


Ekli Dosyalar:
zaman yönetimi
meslek seçiminde bilinmesi gerekenler
veli sorumlulugu.
aile ve basari.
aile ve iletisim.
beyin nasil güçlenir
çocugunuzun özgüvenini arttirmak için
duygusal zeka